Press Glass i Guardian Glass wspieraj± budowę drugiego polskiego Domu Fundacji Ronalda McDonalda

Informacje...

15-06-2020  Autor: Autor zewnętrzny   ¬ródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Wiadomo¶ci z kraju

Press Glass, czołowy europejski producent szyb, we współpracy z jednym ze swoich globalnych dostawców szkła, firm± Guardian Glass, doł±czyli do grona partnerów wspieraj±cych budowę „domu, poza domem w czasie choroby dziecka” w Warszawie.

Inicjatorem drugiego już projektu „dom poza domem w czasie choroby dziecka” jest Fundacja Ronalda McDonalda, a idea powstania placówki opiera się na umożliwieniu dzieciom objętym hospitalizacj± i ich rodzinom bycie blisko siebie w trudnym okresie walki z chorob±. Dom zlokalizowany będzie w Warszawie, w pobliżu Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego. Wyj±tkowe w tym projekcie jest to, że jako pierwszy na ¶wiecie, będzie w sobie ł±czył nie tylko funkcje mieszkalne, ale również przedszkolne. Przebywać w nim będ±, poza rodzicami, również zdrowe rodzeństwo dzieci rodzin z Domu, dzieci studentów i kadry szpitala.

„Zdajemy sobie sprawę, że onkologia w Polsce, szczególnie dzi¶, potrzebuje wszechstronnego wsparcia. Kiedy mali pacjenci i ich najbliżsi podejmuj± największe wyzwanie w swoim życiu, zapewnienie komfortowych przestrzeni rodzinnego Domu poza domem sprawia, że rodziny mog± być blisko siebie i wspólnie skupić się na najważniejszym celu, jakim jest odzyskanie zdrowia dziecka.” –  mówi Gerard Plaze z działu PR w Press Glass.

„Walka z chorob± to ogromne wyzwanie nie tylko dla małych pacjentów, ale również ich rodzin. Dlatego tak istotne jest, aby w tym trudnym czasie mogli być blisko siebie. Cieszymy się, że mogli¶my w tym pomóc, wspieraj±c budowę fundacyjnego „Domu poza domem” w Warszawie, mówi mówi Jakub Czapigo, Key Account Manager w Guardian Glass.

W pierwszym etapie Press Glass wyprodukował i dostarczył do Domu dwukomorowe zespolenia do stolarki okiennej i fasadowej. Zostały one wyposażone w wysokoselektywne szkło Guardian SunGuard®. Produkty z tej linii pomagaj± tworzyć optymalnie do¶wietlone wnętrza oraz zapobiegaj± ich przegrzewaniu latem; zim± z kolei chroni± pomieszczenia przed ucieczk± ciepła.

W drugim etapie Press Glass dostarczy szyby do ¶wietlików dachowych oraz przeszkleń wewnętrznych.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com